You are here

Türkish: Roma- Black Box Solidarity // Ancak birlikte durarak birbirimizden birşeyler öğrenmeye devam edebiliriz

Roma- Black Box Solidarity – Break Deportation Action, Erfurt
Roman Topluluğu, Tartışma, Birliktelik ve kültürel etkinlik programı.

17.12.2016 4pm in Erfurt, Schillerstrasse 44.

Roman aile Haliti/Ristic’ in sınır dışı edilmesini önlememiz için yaptığımız kampanyanın ilk dayanışma buluşması.

Thüringen ve Almayada yaşanan sınır dışı edilme ve sosyal dışlanma üzerine Göçmen aktivistler kendi deneyimlerinden bahsedecekler ve sonrasında, müzik ve kültürel programlar ile etkinlik devam edecek.

Ancak birlikte durarak birbirimizden birşeyler öğrenmeye devam edebiliriz.
Ancak birlikte durararak gücümüzü artırıp, sınır dışı edilme eylemlerine ve Avrupa da yaşanan eşitsizlik kültürüne karşı gelebiliriz. Birçoğumuz geçtiğimiz yılların kanlı savaşlarının urbanlarıyız. Vahşi ve aç gözlü sömürü ve dışlanma düzeninin tanıklarıyız. Bir çoğumuz ailelerimizi kaybetti, bir çoğumuz karılarımızdan, kocalarımızdan, çocuklarımızdan ayrı bırakıldı. Birçoğumuz FRONTEXİn gözleri önünde Avrupa yolcuğu sırasında yakınlarının ölümüne tanıklık etti. Tüm bu yaşananlar bize silinmez traumalar bıraktı. Bu traumları silmemiz için gerekli tıbbi desteği sağlamaktansa, Avrupa sırf üzerlerimize bombalar yağmıyor diye, günlük hayatta yaşadığımız ve yaşayacak olduğumu bütün ırkçı, dışlayıcı saldırılara karşı gözlerimizi ve ağızımızı kapalı tutumamızı istiyor.

Sınır dışı edilme bir suç. Sınır dışı edilme bozulmuş bir sistem!!
Irkçılığa, milliyetçiliğie karşı savaş!!!

Sınır dışı edilmeye son. Sırbistanlı aile, Shani Haitinin ve onun iki çocuğunun Emil ve Emanuel Ristic’in ülkede kalması için başlatılan fax kampanyasına destek çık!! :

Forum: 
Languages: